Radujemy się z nowych błogosławionych: rodziny Ulmów; prośmy za Ich wstawiennictwem za naszymi rodzinami, aby za przykładem nowych Błogosławionych, kierowały się w codziennym życiu przykazaniem miłości Boga i bliźniego. Kard. G. Ryś powiedział: „Józef i Wiktoria nie uratowali siedmiorga Żydów, ale uratowali Człowieka. Uratowali człowieczeństwo – również dla nas. I to, czy ta śmierć – Józefa, jego żony i siódemki dzieci – jest owocna, będzie dopiero widać w nas. W naszych prawdziwie ludzkich i ewangelicznych postawach wobec ludzi – również wobec Żydów. (…). W naszym nie koniunkturalnym odniesieniu do prawa moralnego i do sumienia. Powtórzę: są w życiu sytuacje, są wybory, kiedy nie wolno inaczej postąpić, nawet jeśli efekt zewnętrzny będzie odwrotny do zamierzonego. Nie wolno inaczej postąpić. Tak postąpili Ulmowie.”