Niedziela Palmowa to przed wszystkim pamiątka wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Przed  Mszą św. o godz. 11:00 uczestniczyliśmy w procesji, ale popołudniu odbył się wyjazd na Misterium do Bydgoszczy. „Wracam do domu” – pod takim hasłem, już po raz 23. w fordońskiej Dolinie Śmierci odbyło się Misterium Męki Pańskiej, w której uczestniczyli nasi Parafianie oraz kilku z parafii w Modliszewku.  

Domem jest Kościół, którego drzwi zostały otwarte dla każdego przez Mękę i Śmierć Chrystusa. Motywem biblijnym podczas tegorocznego misterium była opowieść o Miłosiernym Ojcu – mówił ks. dr Piotr Wachowski, diecezjalny duszpasterz akademicki i rzecznik Diecezji Bydgoskiej. – Scena współczesna to historia rodziny, w której jeden z jej członków odszedł, poranił swoich bliskich i wraca do domu. Rodzi się też pytanie o wybaczenie.